YCU Classroom S01 E03
Trzeci – najbardziej “techniczny” odcinek jednak niezwykle ważny z perspektywy całego procesu gradingu. Omówimy jak powinno być przygotowane stanowisko pracy kolorysty, proces kalibracji monitora oraz odpowiedniego przygotowania materiałów na kolor korekcję. Bez tego wszystkiego nie ma mowy o poprawnym zrealizowaniu żadnego projektu. Pokażemy też case study gradingu dwóch niestandardowych projektów!
Zanim kolorysta usiądzie do zestawu i rozpocznie pracę z kolorem danego materiału, ogromne znaczenie mają aspekty techniczne. Stanowisko pracy powinno mieć odpowiednie parametry aby nasze oczy i umysł nie płatał nam figla, a kolory były prawidłowo wyświetlane na monitorze. Każdy projekt poprzedza również proces conformu, aby projekt na którym pracuje kolorysta był odpowiednio złożony a kolorysta pracował na odpowiednim timelin’ie i pracował na ujęciach, których powinien pracować.


W tym odcinku zabierzemy Was na dwa dość nietypowe projekty. Pierwszy z nich to jedna z największych w tym roku produkcji w technologii VR na świecie – “Wiktora 1920” w reżyserii Tomasza Dobosza i zdjęciami Marcina Magiery (DOP) oraz Mariusza Laszuka (Technical Operator). Jest to nietypowy projekt ponieważ nie kolorujemy obrazka tylko całą przestrzeń. Drugi z projektów, który będzie naszym case study jest reklamą marki “Jazz” w reżyserii Michała Misińskiego i zdjęciami Mateusza Dziekońskiego. Był on realizowany na panelach ledowych, które coraz częściej są wykorzystywane jako alternatywa dla green/blue screenów, a nawet elementów całej scenografii.


See more
see allYCU Classroom S01 E04
Jak ważny jest proces kolor korekcji? Jakie cechy ma dobry kolorysta? Z czym się muszą zmierzyć koloryści? Czwarty odcinek serii poświęcimy samym kolorystom i znaczeniu kolor korekcji w procesie powstawania filmu.
see postSpot reklamowy „Havana Club” nominowany do KTR 2020
Spot „Havana Club” nominowany w 3 kategoriach do KTR 2020, między innymii za kolor korekcję, którą tworzył kolorysta YCU Piotr Nowicki.
see post